Can't find what you need?
Contact Us
Home
Apply
Information
Overview
Referees
Venues & Fields
Birmingham Attraction Map
Teams
Schedules
Applied Teams
2018 Division Champions
Guest Players
Need a Player?
Required Documentation
Documents
Team Documents
Check In
Hotels
Additional Links
Red Diamond Classic Girls
BUSA Website
Birmingham Bash
Red Diamond Coffee & Tea
Contact Us!
Alabama FC
Andrew Brower
Staff Access
Josh Hurst
Staff Access
Ben Parks
Staff Access
more
Registration closed on : 2/13/2024 at 11:59 PM
OLC
Team
Contacts
Alabama FC Central 16B South Navy
U08 born in 2016
2015 Boys Silver Division
Coach: Anthony Huynh
Team Manager: Amanda Gale
Alabama FC Central 15B South Black
U09 born in 2015
2015 Boys Bronze Division
Coach: Christopher Hall
Team Manager: Amanda Gale
AFC Central 15B Academy North Red
U09 born in 2015
2015 Boys Gold Division
Coach: Martin Maguire
Team Manager: Chris Lollar
AFC Central 15B North Academy Navy
U09 born in 2015
2015 Boys Silver Division
Coach: Martin Maguire
Team Manager: Chris Lollar
AFC Central 15B North Academy Black
U09 born in 2015
2015 Boys Bronze Division
Coach: Martin Maguire
Team Manager: Chris Lollar
AFC Central 15B Academy North White
U09 born in 2015
2015 Boys Copper Division
Coach: Martin Maguire
Team Manager: Chris Lollar
AFC Alabaster 15 Academy Red
U09 born in 2015
2015 Boys Copper Division
Coach: Patrick McDonald
Team Manager: Patrick McDonald
Alabama FC Central 15/16B South Gre
U09 born in 2015
2015 Boys Copper Division
Coach: Hans Hudd
Team Manager: Amanda Gale
Alabama FC Central 15B South Red
U09 born in 2015
2015 Boys Gold Division
Coach: Hans Hudd
Team Manager: Amanda Gale
Alabama FC Central 16B South White
U09 born in 2015
2015 Boys Copper Division
Coach: Anthony Huynh
Team Manager: Amanda Gale
AFC Central 14B Academy North Red
U10 born in 2014
2014 9v9 - Boys Gold Division
Coach: Jack Goldberg
Team Manager: Lori Farley
AFC Central 14B Academy North Navy
U10 born in 2014
2014 Boys Bronze Division
Coach: Jack Goldberg
Team Manager: Lori Farley
AFC Central 14B Academy South Navy
U10 born in 2014
2014 Boys Copper Division
Coach: Janet Parks D2
Team Manager: Shannon Pardo
AFC Central 14B Academy South Red
U10 born in 2014
2014 Boys Silver Division
Coach: John Imwalle
Team Manager: Shannon Pardo
Alabaster 14 Academy Red
U10 born in 2014
2014 Boys Copper Division
AFC Central 13 South Academy Navy
U11 born in 2013
2013 Boys Bronze 1 Division
Coach: Juan LaRota
Team Manager: Kristen Meservey
AFC Central 13 South Academy Black
U11 born in 2013
2013 Boys Copper 2 Division
Coach: Juan LaRota
Team Manager: Kristen Meservey
AFC Central 13B Red
U11 born in 2013
2013 Boys Bronze 1 Division
Coach: Nathan Archard
Team Manager: Chandler McLeod
AFC Central 13B Navy
U11 born in 2013
2013 Boys Copper 2 Division
Coach: Nathan Archard
Team Manager: Chandler McLeod
AFC Alabaster 13 Academy Red
U11 born in 2013
2013 Boys Copper 2 Division
Team Manager: Patrick McDonald
SCCL 2 CENTRAL SOUTH
U12 born in 2012
2012 11v11 - Boys Gold Division
Coach: Ryan Brown
Team Manager: Tiffani Powell
Alabama FC 12 North SCCL 2
U12 born in 2012
2012 Boys Gold Division
Coach: Kameron Adams
Team Manager: Sasha Moore
Alabama FC Central 12B Select
U12 born in 2012
2012 Boys Copper 1 Division
Coach: Tyler Turner
Team Manager: William (Graham) Black
AFC Central 12 Premier
U12 born in 2012
2012 Boys Bronze 2 Division
Coach: Brad Farley
Team Manager: Steve Leone
AFC Central 12 Nike
U12 born in 2012
2012 Boys Copper 2 Division
Coach: Henry (Hank) King
Team Manager: jim screws
2012 South Premier Boys
U12 born in 2012
2012 Boys Copper 1 Division
Coach: Christopher Vaughn
Team Manager: Linda Bowen
AFC Alabaster 12B Select
U12 born in 2012
2012 Boys Copper 2 Division
Coach: Jon Kresena
Team Manager: Kathryn Esquivel
Alabama FC 11B ECNL
U13 born in 2011
2010 Boys Silver Division
Coach: Martin Maguire
Team Manager: Anthony Huynh
Alabama FC central 11 premier
U13 born in 2011
2011 Boys Bronze Division
Coach: Murat Akyol
Team Manager: Emily Feinstein
Alabama FC Alabama FC Central 11B Select
U13 born in 2011
2011 Boys Bronze Division
Coach: Joe Webb
Team Manager: Carlie McMillan
Alabama FC Central 11 Nike
U13 born in 2011
2011 Boys Bronze Division
Coach: Joe Webb
Team Manager: Jonathan Raulston
Alabama FC 11 ECRL
U13 born in 2011
2011 Boys Gold Division
Coach: George Patridge
Team Manager: Christiane Schmidt
AFC Central 11B Premier South
U13 born in 2011
2011 Boys Silver Division
Coach: Christopher Vaughn
Team Manager: Scott Fletcher
AFC Central 10B Premier
U14 born in 2010
2010 Boys Silver Division
Coach: Murat Akyol
Team Manager: Vince Schilleci
Alabama FC 10 ECNL
U14 born in 2010
2010 Boys Gold Division
Coach: Martin Maguire
Team Manager: Kevin Phillips
Alabama FC RL B10
U14 born in 2010
2010 Boys Gold Division
Coach: Bryan Tharp
Team Manager: Jennifer Dennis
Alabama FC Alabaster 10/11B Premier
U14 born in 2010
2010 Boys Bronze Division
Coach: Logan Bradley
Team Manager: Josh Schlup
Alabama FC Alabaster 09 Select
U15 born in 2009
2009 Boys Silver Division
Coach: Larry Marasckin
Team Manager: Cody Gipson
VULCANB
2024
3/1/2024
NEW
AL200
tournaments@birminghamunited.com
S635035
R
20
1/1/2024
Accepted
SincSports Accounts
Please enter the information below.
Upload Photo
GO
Contact Event
Get in Sinc
Contact Us
LOGIN
LOGIN
VULCANB
0
SincSports Alert
Handle Alert
SINC Content Manager